niedziela, 3 grudnia, 2023

Jak odkryć i zbudować swój styl?

Jak odkrywasz i budujesz swój własny styl? To pytanie, które każda kobieta zadaje sobie w pewnym momencie swojego życia. To nie tylko sposób na lepsze zrozumienie siebie, ale także możliwość poświęcenia czasu na coś, co sprawia Ci przyjemność. Ostatnią rzeczą, jaką chcemy robić, jest spędzanie życia w ubraniach, które nie odzwierciedlają tego, kim jesteśmy i są po prostu wynikiem aktualnych trendów.

Twój styl

Nie ma jednego właściwego sposobu na rozwinięcie własnego stylu. To proces prób i błędów, eksperymentowania i samopoznania. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co działa dla Ciebie, jest po prostu przymierzanie rzeczy i sprawdzanie, jak wyglądają rzeczy na Tobie. Zwróć uwagę na to, w czym czujesz się najbardziej komfortowo i co sprawia, że ​​czujesz się najlepiej. Od tego momentu możesz zacząć składać garderobę, która odzwierciedla Twój niepowtarzalny styl.

Nie bój się mieszać i dopasowywać różnych ciuchów, eksperymentować z różnymi kolorami i sylwetkami. I nie bój się raz na jakiś czas wyjść poza swoją strefę komfortu – możesz być zaskoczona tym, co w końcu pokochasz. Najważniejsze to dobrze się przy tym bawić i pozostać wiernym sobie.

  1. Nie podążaj za trendami: Trendy są stworzone dla osób, które nie są pewne, jak poprzez ubrania wyrazić swój styl lub osobowość.
  2. Przyjrzyj się stylom z przeszłości: Czerpanie inspiracji z minionych dziesięcioleci lub ikon z przeszłości to świetny sposób na odkrycie swojej prawdziwej osobowości. W zależności od dekady lub ikony możesz uczynić to prostym lub bardziej złożonym zajęciem.
  3. Poproś o pomoc: Niektórzy ludzie są bardziej naturalnie skłonni do mody niż inni. Warto zatem poprosić ich o radę.

Moda nie kosztuje

Nie potrzebujesz dużo pieniędzy, długiej listy rzeczy do zrobienia, a nawet dużo czasu, aby wypracować swój własny styl. Wszystko czego potrzebujesz to trochę samowiedzy i otwarty umysł. Część samopoznania oznacza zrozumienie tego, co lubisz, a czego nie, oraz umiejętność wypowiedzenia się dlaczego. Część z otwartym umysłem jest trudniejsza, ale nie jest taka trudna. Po prostu musisz być gotowa spróbować nowych rzeczy.

Podobnie jak każda inna umiejętność, rozwijanie swojego stylu wymaga praktyki. Ale nie ma powodu, aby ta praktyka była nudna lub nużąca! Im pełniejsza jest Twoja garderoba pod względem koloru, sylwetki, wzoru i faktury, tym łatwiej będzie Ci eksperymentować z różnymi kombinacjami i wariacjami tych samych podstawowych elementów. Poświęć więc trochę czasu na zbudowanie swojej garderoby od podstaw — opłaci się, gdy nadejdzie czas, aby wyrazić siebie za pomocą swoich strojów! Istnieje wiele sposobów na znalezienie inspiracji! Dobrym początkiem jest przyjrzenie się ludziom, którzy już ubierają się w sposób, który Ci odpowiada.

Działaj

Aby dowiedzieć się, co działa dla Ciebie, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie szukać inspiracji. Następnym razem, gdy będziesz poza domem i zobaczysz kobietę, która ubiera się tak, jak lubisz, zatrzymaj się na chwilę i zadaj sobie pytanie, dlaczego to lubisz. Czy ma świetne akcesoria? Czy jej paleta kolorów jest ciekawa? Czy nosi ciekawe kroje? Czy wygląda na elegancką czy zwyczajną? Nie bój się rozmawiać ze sobą, gdy jesteś sama — możesz być zaskoczona tym, co się wydarzy! Gdy już zidentyfikujesz swoje preferencje, zanotuj je, aby podczas zakupów łatwiej było znaleźć rzeczy, które Ci odpowiadają.

Kiedy idziesz na zakupy, nie bój się przymierzać nowych rzeczy – nawet jeśli są poza twoją strefą komfortu i wydają się niepasujące.

Style i trendy

Style i trendy nieustannie ewoluują, a branża modowa nieustannie próbuje przewidzieć, co będzie modne dalej – zadanie, które wydaje się prawie niemożliwe, biorąc pod uwagę stale zmieniający się charakter piękna i stylu. Jak w każdej branży, biznes modowy może być nieco bezwzględny. Pewnego dnia marka jest na szczycie świata, sprzedając swoją estetykę milionom konsumentów; następnego dnia może być całkowicie w niełasce, a nawet całkowicie z rynku.

Możesz zacząć od spojrzenia na sztukę, film i muzykę – aspekty kultury, które często były celebrowane jako wczesne formy wyrażania siebie. Sposób, w jaki się dzisiaj ubieramy, to coś więcej niż tylko sposób na ogrzanie się.

Najnowsze
- Reklama -spot_img
Polecane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj